Μαθητές

Οδηγός μαθητή για το webex meetings

Ο οδηγός του μαθητή εξηγεί τι πρέπει να κάνει ένας μαθητής για να συνδεθεί στο webex μέσω κινητού, tablet, laptop ή PC.

Πατήστε πάνω στην εικόνα και δείτε την παρουσίαση

Τρόποι εισόδου μαθητή στο webex meetings

Ένα video στο οποίο περιγράφονται  4 τρόποι που μπορεί ένας μαθητής να χρησιμοποιήσει για την είσοδό του στο webex meetings.

1. Είσοδος με πληκτρολόγηση του link (minedu-gov-gr.webex.com/meet/.....)

2. Είσοδος με σκανάρισμα του link

3. Είσοδος μέσω μιας ιστοσελίδας που θα περιέχει το εβδομαδιαίο πρόγραμμα (θα υπάρχει κωδικός εισόδου μαθητή).

4. Είσοδος μέσω application που έχει δημιουργηθεί για τους μαθητές.

Παρακολουθήστε το.

Πως στέλνουμε εργασίες στην η-τάξη

Οδηγίες για αποστολή μηνύματος από μαθητή σε εκπαιδευτικό στην η-τάξη

Παρακολουθήστε ένα πολύ χρήσιμο video που εξηγεί πως ο μαθητής μπορεί να στείλει μήνυμα στον εκπαιδευτικό του μαθήματος (το μήνυμα μπορεί να περιλαμβάνει ένα απλό κείμενο ή ένα αρχείο)

Εγγραφή μαθητή σε μαθήματα στην η-τάξη

Πατήστε πάνω στην εικόνα και κατεβάστε το αρχείο.

Εγγραφή Μαθητή σε μαθήματα στην Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη)

Ένα video στο οποίο περιγράφονται τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει ένα μαθητής ή μαθήτρια προκειμένου να εγγραφεί σε μαθήματα στην Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη).

Παρακολουθήστε το.