Σχολική Ψυχολόγος και Κοινωνική Λειτουργός στο σχολείο

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στη σχολική μας μονάδα τοποθετήθηκε η Σχολική Ψυχολόγος Σωτήρογλου  Ευαγγελία και η Κοινωνική Λειτουργός Παλιούρα Ουρανία. Αποτελούν μαζί με τους εκπαιδευτικούς μέλη της ΕΔΥ του σχολείου μας (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης).

Σε συνεργασία με τη Σχολική Ψυχολόγο και την Κοινωνική Λειτουργό στοχεύουμε στην προαγωγή της ψυχο-συναισθηματικής, κοινωνικής και γνωστικής ανάπτυξης των μαθητών καθώς και στη συναισθηματική ισορροπία και την ενδυνάμωση όλων των εμπλεκομένων στην εκπαιδευτική διαδικασία. Ο ρόλος τους είναι συμβουλευτικός και υποστηρικτικός προς τους μαθητές, τις οικογένειες τους και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου, συμβάλλοντας στην εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μας μονάδας και την προώθηση του εκπαιδευτικού έργου.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να επικοινωνήσουν στο τηλέφωνο του σχολείου (2231025337) προκειμένου να κανονιστεί συνάντηση σε συγκεκριμένη ώρα. Θα βρίσκονται στο σχολείο μας κάθε Πέμπτη  8.30-12.00

Είμαστε στη διάθεση σας για επιπλέον πληροφορίες.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΤΣΙΛΟΦΥΤΟΥ ΕΛΕΝΗ