Ο αθλητής Μάριος Αναγνώστου χάρισε τη φανέλα του στο 8ο Γυμνάσιο Λαμίας

Σε μια συμβολική κίνηση προέβη ο πρωταθλητής στίβου και παλιός μαθητής του σχολείου μας Μάριος Αναγνώστου:

Μετά τη συνεργασία μας στη Σκυταλοδρομία για την Ευρωπαϊκή Ημέρα Αθλητισμού, σε κεντρικό σημείο του σχολείου μας βρίσκεται το χρυσό μετάλλιο που κέρδισε σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου δρόμου και η φανέλα με την οποία συμμετείχε στο Ευρωπαϊκό κύπελλο στα 10.000 μέτρα, στην πόλη Pacé της Γαλλίας, όπου έκανε το ατομικό του ρεκόρ, στο Βαλκανικό πρωτάθλημα κλειστού στίβου Ανδρών 3.000μ στην Τουρκία, όπου κατέλαβε την 4η θέση με ατομικό ρεκόρ και στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου 10.000μ στην Ιταλία.

Με την κίνησή του αυτή θέλησε να τιμήσει το σχολείο και τους καθηγητές που τον ενθάρρυναν να ασχοληθεί με τον στίβο και τον στήριξαν στο ξεκίνημά του. Χαιρόμαστε πολύ που θυμάται και τιμά το σχολείο μας, τον ευχαριστούμε και ελπίζουμε η κίνησή του να αποτελέσει έμπνευση για τους μαθητές μας, έτσι ώστε να κυνηγούν τα όνειρά τους, να αγωνίζονται και να προσπαθούν για το καλύτερο.

Μάριε, σου ευχόμαστε υγεία, μια λαμπρή αγωνιστική πορεία και προσωπική ευτυχία και ευημερία!